У ніч на Андрія твориться чудасія...

/Files/photogallery/772/DSC_8990.jpg

Організатор : Пономаренко Тетяна Григорівна, Коваленко Ірина Миколаївна


Дата початку: 10.12


Дата завершення: 10.12


Час початку: 14:30


Час завершення: 16:00


Місце проведення заходу: Канівський міський центр туризму


Опис :

«Душа не може жити без святині.
Щось для людини стає дорогим і
непорушним, невикорінним і незнищенним"

(В. Сухомлинський)

Патріотичне виховання підростаючого покоління завжди було одним з найважливіших завдань будь-якого навчального закладу, адже дитинство і юність — сама благодатна пора для виховання відчуття любові до Батьківщини.

Патріотизм — одна з найважливіших рис всебічно розвиненої особи. У дітей повинне вироблятися відчуття гордості за свою Батьківщину і свій народ, пошану до його великих звершень і гідних сторінок минулого, в основі якого - його традиції, звичаї, обряди, ритуали, свята.

Протягом багатьох віків український народ створив традиції, які тільки притаманні українському народу.

Ще давним-давно для наших бабусь та дідусів великим зимовим святом був день Андрія. Це свято відзначається 13 грудня і вважається днем пам'яті одного із дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозваного.

Для молоді вечір напередодні Андрія був приводом, щоб повеселитися: хлопцям – позалицятись, а дівчатам може і судженого собі нагадати. Саме тому його і називали вечорниці, бо відбувалися вони ввечері та тривали до півночі.

Тож 10 грудня 2015 року в Канівському міському центрі туризму відбулися українські вечорниці, на які завітали 45 вихованців гуртків КМЦТ: «Прикладна етнографія» (кер. Пономаренко Т.Г.), «Юні етнографи» (кер. Ждан Ю.Г.), «Юні туристи» (кер. Шапран Д.О.), «Юні скаути» (кер. Коваленко І.М.), «Джура» (кер. Литовченко Є.В.), «Географічне краєзнавство» (кер. Щербак В.В.), учні загальноосвітніх шкіл м. Канева.

/Files/photogallery/772/DSC_8887.jpgВечорниці розпочались з приходу хлопців, де їх вже чекали дівчата.
Замісили та поставили Калиту до печі…

Хлопці дали дівчатам за калиту відкуп – солодощі. І саме з цього моменту й розпочалася найвеселіша частина вечорниць: обряд кусання Калити.

Писар видався вправний, тому не багатьом вдалося вкусити Калиту, дехто залишився тільки з намальованими сажею вусами./Files/photogallery/772/DSC_8925.jpg

Як не крути, а цікавість то страшна сила. Особливо коли це стосується нашого майбутнього. Яка доля нас чекає? Найбільш хвилююче питання для молодих дівчат усіх часів та народів – коли вони вийдуть заміж? Який буде чоловік? Яка буде його професія та матеріальне становище? Чи буде шлюб щасливим? Відповідно це була улюблена тема дівочих посиденьок. І способів було для того безліч.

/Files/photogallery/772/DSC_8939.jpg

Наші дівчата також спробували себе в гаданні….Ворожили на дровах (через скільки років вийдуть заміж), на поліні (чоловік буде багатенький чи бідненький). Щоб визначити, хто ж першою вийде заміж, переставляли по черзі чоботи, від дальнього кутка до порогу. Чий чобіт дійде першим, тій і сватів чекати першою.
В пригоді згодилася також квасоля та віск...

/Files/photogallery/772/DSC_8979.jpgНаприкінці вечорниць усі присутні скуштувати смачних українських вареників з узваром, насолодилися обрядом ворожіння і відчули себе трішки чаклунками...

Колектив Канівського міського центру туризму щиро вдячний за багаторічну співпрацю, допомогу в проведенні вечорниць співробітникам Шевченківського національного заповідника: Тетяні Ярмош, Тетяні Чулковій та Юрію Кардашу.

Фото - Юрій Кардаш.